First lot Previous lot Lot 1058 from 1093 Next lot Last lot
Lot nr:1058
Book nr:29822
Author:HONDIUS, Petrus
Title:Dapes inemptŠ, of de moufe-schans, dat is, de soeticheydt des buyten-levens, vergheselschapt met de boucken
Town:Leyden
Publisher:Daniel Roels
Year:1621
Description:In-12░, 31, [3], 534, [2] pp, klein titelvignet in houtsnede. Tekst in gotische letters. 19de eeuwse band in half linnen, titel verguld op de rug
Note:Zeer zeldzaam boek, de Moufenschans was een landgoed even buiten Terneuzen. In 1621 publiceerde de Zeeuwse predikant en botanicus Petrus Hondius het zeer lange hofdicht (ca. 16.000 verzen) Dapes inemptae ('ongekochte spijzen'), of de Moufe-schans, waaraan hij 12 jaar gewerkt had. Dit werk was opgedragen aan Johan Serlippens, burgemeester van Terneuzen, die Hondius gastvrijheid verleende op zijn landgoed Moffenschans. Deze tuin was een lustoord waar het publiek werd toegelaten om te wandelen, zij het onder strenge voorwaarden: Hondius had voor de bezoekers zijn zogenaamde Hofwetten opgesteld. Dapes inemptae bevat een zeer uitvoerige beschrijving van Hondius' vermaarde botanische tuin.
Ref. P. de la RuŰ, p. 212 e.v. ; Waller, nr. 826 ; Nijhoff/van Hattum 138
Price:€600 - €900
Sellingprice:€540
First lot Previous lot ... 1054 | 1055 | 1056 | 1057 | 1058 | 1059 | 1060 | 1061 | 1062 ... Next lot Last lot