First lot Previous lot Lot 1042 from 1093 Next lot Last lot
Lot nr:1042
Book nr:29748
Author:[AANDELENHANDEL - Great mirror of folly]
Title:Het groote tafereel der dwaasheid, vertoondende de opkomst, voortgang en ondergang der actie, bubbel en windnegotie, in Vrankryk, Engeland, en de Nederlanden, gepleegt in den Jaare MDCCXX
Town:[Amsterdam]
Year:1720 (= ca. 1740?)
Description:In-folio, [1] + [1 blanco] + 25 + [1] + [8] + 52 + 31, [1 blanco], 9 pp. Titel in rood en zwart. Met 70 satirische gravures waarvan vele dubbel en uitvouwbaar. Gravure 14 gedoubleerd. Op bleke marginale roestvlekken en marginale herstelde scheurtjes na, een goed bewaard exemplaar. Vol perkamenten band uit de tijd, wat vervuild, titel in inkt op de rug.
Achterin zijn 4 PAMFLETTEN bijgebonden: Copye van een ( - van de vierde) Brief, geschreven aan de Heer N. N. waar in word vertoond het bedrog en schadelykheyt het welk legt in de opregte compagnien van negotie, assurantie,&c, in de Noordt-Hollantse steden, als mede tot Rotterdam, Delft en Utrecht, &c. Amsterdam, Isaac Stokmans, [1720]. In-4, elk 10 pp. Ref. Knuttel 16487 - 16488 - 16489 - 16490
Note:Second edition of a famous important and much sought work, being a collection of texts and plates satirizing the Englishman John Law, his Mississippi Company, and the international land and trading speculation in worthless shares of the South Sea Bubble of 1719-1720, which resulted in an international scandal.
Sabin 28932; Muller, Historie prenten II p.103-124
Price:€2000 - €2400
First lot Previous lot ... 1038 | 1039 | 1040 | 1041 | 1042 | 1043 | 1044 | 1045 | 1046 ... Next lot Last lot