First lot Previous lot Lot 985 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:985
Book nr:29207
Author:LAT, Jan de
Title:Nieuw en beknopt kaart-boekje, vertoonende de XVII Nederlandse Provintien - Atlas portatif ou livre nouveau de cartes geographiques qui contient les XVII Provinces des Pas-Bas
Town:Deventer
Publisher:Joan de Lat
Year:1741
Description:In-8 (18,2 x 8 cm), [7] + [7] pp. + 23 uitvouwbare kaarten en 2 tabellen, handgekleurd in de tijd. Tweetalig Nederlands- Frans. Met gegrav. titelvignet op beide titels. Enkele lichte scheurtjes in plooien van enkele kaarten, enkele lichte roestvlekjes. Half rood lederen band uit de tijd met hoeken, band gewreven
Note:Zeldzame zakatlas van de Lage Landen "ten dienste voor alle heeren, officieren, reyzigers en andere liefhebbers der geographie". Dit "kaart-boekje" bevat een generale kaart, 22 kaarten met details (samen vormen ze n grote kaart) en twee afstandstabellen. Het werk van de Lat verscheen voor het eerst in 1734 met een kleine afstandstabel, de afstandstabel in deze editie draagt nog de datum 1738. Herkomst: in hs. op titelpagina 'Espagnac'.
Ref. Koeman, Lat 3
Price:€800 - €1400
Sellingprice:€1100
First lot Previous lot ... 981 | 982 | 983 | 984 | 985 | 986 | 987 | 988 | 989 ... Next lot Last lot