First lot Previous lot Lot 980 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:980
Book nr:29201
Author:GUILHELMI van CRANENBURGH, Joannes Georgius
Title:Den roomschen pelgrim, ofte Pelgrimagie, van [...] Joannes Georgius Guilhelmi van Cranenbvrgh
Town:Ruremonde
Publisher:Petrus Vallen
Year:1699
Description:In-4į, [32], 953, [39] pp, gegraveerde allegorische titel (gedat. 1698), tientallen houtsneden i.t. (o.a. portretten van Romeinse keizers), 18 platen in houtsnede b.t. Mooie initialen. Enkele watervlekken in de binnenmarge, marginaal scheurtje hersteld in p. 351, scheurtje in p. 854. Enkele roestvlekjes. Ontbreekt de uitv. koperen plaat (Maasniel bij Roermond met de beschermheilige Laurentius op de voorgrond), wel in kopie bijgevoegd. 19de eeuwse band in vol perkament
Note:Zeldzaam, slechts 1 volledig ex. in STCN. Ref. BCNI 15788, Luc Mol: De Roomse pelgrim : een pelgrimsreis in de 17de eeuw (2016), Dingemans: "Den Roomschen Pelgrim" : een baedeker uit 1699 (1968). Ex libris Bob Louza.
Het boek bevat uitgebreide informatie over reisroutes, herbergen, bezienswaardigheden, steden, pelgrimsplaatsen en levens van heiligen die er vereerd worden. Behalve aan Rome worden aparte hoofdstukken gewijd aan Keulen, Padua, VenetiŽ, Loreto, Assisi, Napels, Bari, Siena, Florence, Bologna en Milaan
Price:€400 - €600
Sellingprice:€400
First lot Previous lot ... 976 | 977 | 978 | 979 | 980 | 981 | 982 | 983 | 984 ... Next lot Last lot