First lot Previous lot Lot 976 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:976
Book nr:29100
Author:DAPPER, Olfert (1639-1689)
Title:Naukeurige Beschrijvinge der Afrikaensche gewesten van Egypten, Barbaryen, Libyen, Biledulgerid, Negroslant, Guinea, EthiopiŽn en Abyssinie
Publisher:Jacob van Meurs
Year:1668
Description:In-folio, [8] + 728 (i.e. 772) + [18] pp, titelpagina in rood en zwart, met titelvignet (scheurtjes, gedoubleerd), gegraveerde titel (gescheurde marges gerestaureerd), met zeer veel gravures op halve pagina (klederdrachten, flora) en 33 (op 34) platen b.t. met landkaarten, stadszichten, natuur enz op dubbele bladen. Marges van de eerste 4 bladen gerestaureerd, alsook een hoek van p.473. Ontbreekt de overzichtskaart van Afrika. (Roest)vlekjes.
Bijgebonden: DAPPER, O. - Naukeurige Beschrijvinge der Afrikaensche Eulanden als Madagaskar, of Sant Laurens, Sant Thomee, d'eilanden van Kanarien, Kaep de Verd, Malta, en andere. A'dam, 1658. Folio, 120 (i.e. 128) + [2 (van 4)] pp met gravures op halve blz in tekst en 9 gegrav. platen op dubbel pagina met landkaarten, zichten enz. Het laatste blad in facsimile. Enkele marg. watervlekken.
Gebonden in vol perkament uit de tijd, platten vervuild, versierd met blindstempeling, rug vernieuwd, schutbladen vernieuwd, nieuwe sluitlinten
Note:Ref. Tiele 296/ 297. The rare first edition, Cat. NHSM and Gay both later editions and translations. The first large general description of the African continent. The work is based on the early accounts of the Portuguese and Spanish explorers, the English works by Purchass and Jarrick, the journals and descriptions of Dutch navigators like Van Noort, Van Neck, Linschoten, Spilbergen, but especially on unpublished reports and eye-witness accounts of Dutch merchants, visitors and soldiers. The work is famous for its splendid detailed maps and plates, i.a. engraved after drawings by Reinier Noomsz (Zeeman)
Price:€1200 - €1500
First lot Previous lot ... 972 | 973 | 974 | 975 | 976 | 977 | 978 | 979 | 980 ... Next lot Last lot