First lot Previous lot Lot 894 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:894
Book nr:29208
Author:ERASMUS
Title:L'éloge de la folie, composé en forme de déclamation par Erasme de Rotterdam. Avec quelques notes de Listrius & les belles figues de Holbenius
Publisher:R. & G. Wetstein
Year:1717
Description:In-8°, [24] ff, 304 pp; titre en rouge et noir, traduit en français par Gueudeville. Planches avec les portraits d'Erasme, More et Holbein, frontispice allégorique, 6 planches dépl. et 75 gravures sur demi-page par HOLBEIN. Entièrement colorié à la main et rehaussé à l'or et à l'argent à l'époque. Catalogue de l'éditeur à partir de la p. 297. Déchir. rép. dans la planche après la p.10. Reliure en plein veau, grand décor doré sur les plats, dos dorés, pet. rest. aux coiffes, coins lég. émoussés, tranches dorées.

In-8°, [24] ff, 304 pp; titel in rood en zwart, vertaald in het Frans door Gueudeville. Plaat met de portretten van Erasmus, More en Holbein, allegorisch frontispice, 6 uitvouwbare platen en 75 gravures op halve pagina door HOLBEIN. Volledig HANDGEKLEURD en GOUD- en ZILVERGEHOOGD in de tijd. Vanaf p. 297 de cataloog van de uitgever. Scheur hersteld in plaat na p.10 Gebonden in vol kalfsleder, groot verguld decor op de platten, rug versierd met goud, kleine rest. aan de kapitalen, hoekjes licht gedeukt, goud op snee
Note:Eerste editie van de eerste Franse vertaling door Gueudeville.
Brunet II, 1038, Bibl. Belg. E 902, Vander Haeghen, p. 125, Reynaud, 159
Price:€2800 - €3600
First lot Previous lot ... 890 | 891 | 892 | 893 | 894 | 895 | 896 | 897 | 898 ... Next lot Last lot