First lot Previous lot Lot 889 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:889
Book nr:28604
Author:CABILLIAVUS, Balduinus SJ
Title:Epistolarum heroum et heroidum libri quatuor
Town:Antverpiae
Publisher:apud Henricum Aertssens
Year:1636
Description:In-8░, [12], 384, [1] pp, allegorische gegraveerde titel. Gebonden in vol perkament met opgezette randen, vernieuwde schutbladen
Note:Herkomst: Byvoet Presb. (hs. in marge titel), oude bibliotheekstempel op schutblad. Ref. Dirk SacrÚ: Een Latijns jezu´etendichter uit de zeventiende eeuw: Balduinus Cabillavius (in: De Zeventiende Eeuw, 1998, pp. 107-115 "het gaat vaak om haastwerk, dat is waar; maar haastwerk van een bijzonder gemakkelijk dichtende jezu´et met een buitengewoon rijke verbeelding en een grondige vertrouwdheid met de antieke dichters, die hij in de regel met enige elegantie wist te imiteren." "Geboren te Ieper in 1568, in 1592 trad hij in bij de SociŰteit te Doornik ; na zijn theologische studies te Leuven volgde de priesterwijding in 1600. Onderwijservaring deed Cabilliau op in Antwerpen, in Brugge en vooral in het jezu´etencollege van Sint-Winoksbergen"
Price:€140 - €180
Sellingprice:€200
First lot Previous lot ... 885 | 886 | 887 | 888 | 889 | 890 | 891 | 892 | 893 ... Next lot Last lot