First lot Previous lot Lot 755 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:755
Book nr:26678
Author:BURGUNDIUS, Nicolas
Title:Historia Belgica ab anno MDLVIII
Town:Prostant Antverpiae
Publisher:apud Gulielmum à Tongris
Year:1629
Description:In-4°, [8], 497 [i.e. 489], [2] pp. Met drukkersmerk op titelblad. Mispagineringen. Onderlijningen, oude annotaties, enkele roestvlekjes. Vol kalfsleder uit de tijd, rug met ribben en goudstempeling, verguld supra libros op beide platten (letters L en G, sterk gewreven), gemarmerde sneden
Note:1ste ed. Paquot I p 385/389 schreef: 'Burgundus a eu entre les mains les mémoires des Présidens Viglius et Tisnacq, toutes les lettres réciproques de Philippe II et de Marguèrite de Parme. Son histoire se termine à l'arrivée du Duc d'Albe en 1567. Partout il s'y montre exact: les portraits qu'il fait des grands hommes sont d'après nature.' Nicolas de Bourgogne (Enghien 1586 - Brussel 1649). Provenance : Bibliotheek Mariënhage Eindhoven, Nijmegen ; S.W. Smeets Pastor in Limbricht.
Zeldzaam, slechts 2 ex. in STCV, waarvan één onvolledig
Price:€80 - €120
Sellingprice:€120
First lot Previous lot ... 751 | 752 | 753 | 754 | 755 | 756 | 757 | 758 | 759 ... Next lot Last lot