First lot Previous lot Lot 750 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:750
Book nr:26730
Author:[BIJBEL]
Title:De geheele H. Schriftuur: behelsende alle de boeken, de welke in 't algemeyn Concilie van Trenten voor canonyke zyn goedt-gekeurdt. Nieuwe overzettinge in de Nederlandsche tael: met korte verklaringen op de duystere plaetsen
Town:Utrecht
Publisher:Theodorus vanden Eynden
Year:1717
Description:In-fį, x, 596 ; [2], 542 pp, titels gedrukt in rood en zwart (eerste titelpagina gedoubleerd), identieke titelvignetten in kopergravure (L. Wydom). GeÔllustreerd met 6 kaarten van Nic. Visscher (wereldkaart, situering van het Paradijs en Canaan, de Exodus, Jeruzalem, Canaan, Missies van de apostelen en Reizen van Paulus). Met 94 buitentekstplaten (met telkens 3 gravures). Deze kaarten en gravures zijn extra en horen niet standaard in deze uitgave thuis. De gravures zijn niet gesigneerd maar vermelden telkens 'Cum Privil:' en de naam van het Bijbelfragment, ze komen overeen met de gravures in L'Histoire du vieux et du nouveau Testament door Le Maitre de Sacy, sieur de Royaumont. Scheur hersteld in de plaat na p. 196 van dl. 1. Tekst in twee kolommen. Enkele roestvlekjes. Vol lederen band op eiken platten uit de tijd, met kruis in blindstempeling op beide platten, bronsbeslag op vier hoeken, mooi versierde bronzen sloten
Note:Oude katholieke vertaling (met voetnoten) door Gilles (Aegidius) de Witte (1648-1721), pastoor te Mechelen. Daar hij gebruik maakte van de 'veroordeelde vertaling, met name het Nieuwe Testament van Mons', ontstond er een conflict met de kerk. Hij diende af te treden en verhuisde nadien naar Utrecht. De vertaling is gebaseerd op de Latijnse vulgaat en met gebruik van 'het Nieuwe Testament van Mons'. In zijn vertaling is zijn Vlaamse afkomst herkenbaar. In Exodus gebruikt Gillis 'Jova' als aanduiding voor Gods naam.
De titel van het tweede deel: De vier groote propheten, de twaelf kleyne propheten, de boeken der MachabeŽn, het Nieuwe Testament.
Herkomst: Bibliotheek MariŽnhage Eindhoven
Price:€600 - €900
Sellingprice:€600
First lot Previous lot ... 746 | 747 | 748 | 749 | 750 | 751 | 752 | 753 | 754 ... Next lot Last lot