First lot Previous lot Lot 747 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:747
Book nr:26533
Author:[BIBLE]
Title:Biblia sacra. Dat is De geheele Heylighe Schrifture bedeylt int Oudt en Nieu Testament. Oversien en verbetert na den lesten Roomschen text
Publisher:Jan Moerentorf; nu herdruckt by Pieter Jacopsz. Paets
Year:1657
Description:2 dln. in 1 vol. in-f° (36 x 22,5 cm), [8] + 1270 (i.e. 1268) pp ; 468 + [6] pp. In het N.T. sprong van p. 422 naar 443 zonder verlies. Gotische tekst op 2 kol. met dubbele omkadering. Met gegrav. titel, gegrav. wapenschild van 'Ambrosius Capello' op verso titel en ca. 1220 HOUTSNEDEN i.t. gesneden door CHRISTOFFEL VAN SICHEM naar A. Dürer, Aldegrever, Hans Sebald Beham, Holbein etc., met initialen, kop- en slotvignetten. Bibliotheekstempeltje in ondermarge gegrav. titel. Roestvlekjes, minimale watervlekjes in enkele marges. Scheurtje slordig hersteld in p. 409 van het O.T. Het laatste blad komt wat los. Eigentijdse band in vol kalfsleder op eiken platten, rijk versierd met blindstempeling (lijnenstempels en florale motieven), (twee scheuren zonder verlies in leder achterplat) met bronsbeslag op alle hoeken en bronzen sloten, rug gewreven, scheurtje in leder onderaan
Note:Belangrijke en mooie, rijkelijk geïllustreerde Vlaamse Bijbel (1ste ed. verscheen in 1599, cfr. Funck, p. 394). Darlow-Moule 3314: 'A new and illustrated edition of the Roman Catholic Bible of 1599. The N.T., including the O.T. Epistles, is a revision by H. van den Leemputte'
Price:€600 - €900
Sellingprice:€600
First lot Previous lot ... 743 | 744 | 745 | 746 | 747 | 748 | 749 | 750 | 751 ... Next lot Last lot