First lot Previous lot Lot 741 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:741
Book nr:29242
Author:WIERIX (ill.) - NATALIS, Hieronymus
Title:Evangelicae historicae imagines
Town:Antverpiae
Year:1593
Description:In-f°, gegraveerde titel (gedoubleerd), [8] pp tekst, reeks van 153 fijne koperen platen met taferelen uit de evangelies gegraveerd door Wierix, J. & A. Collaert en Charles de Mallery, naar de tekeningen van Bernard de Passeri en Martin de Vos. Enkele marginale roestvlekjes. De grav. 3, 26, 45 gedoubleerd, marginale scheurtjes hersteld in pl. 16, 55, 71. 19de eeuwse band in vol kalfsleder, platten versierd met goud en blindstempeling, rug vernieuwd, hoekjes gedeukt, goud op snee, rode schutbladen
Note:Eerste editie van deze mijlpaal in de Vlaamse meestergrafiek. De taferelen situeren zich in prachtige architecturale kaders in de stijl van de Vlaamse Renaissance of in Italiaans aandoende landschappen. De platen zijn zowel Romeins als Arabisch genummerd.
Famous splendid suite of large and detailed engr. Gospel illustrations, by the Wierix brothers at Antwerp (with a number of the engr. made by other artists as M. de Vos, A. Collaert etc.) First edition. First print of the separate plate part, one year later the "Notes and meditations to the gospels" (Adnotationes et meditationes in evangelia) were published.
"Cette suite est l'une des plus belles séries de gravures du 16e s. flamand et l'une des grandes oeuvres de l'art graphique. (...) L'effet de foules, les profondeurs des champs, la profusion des détails, significatifs sans nuire à l'ensemble, l'éclairage enfin, tout concourt à faire de ces gravures de véritables chefs-d'oeuvres" (cf. Cat. Bérès, Pays-Bas anciens, n° 176)
Ex libris Bruce Gardyne, Middleton (motto: Cruciata Cruce junguntur). Ref. BCNI 4193, Adams N-56, Belg. Typogr. 2193. Slechts 1 ex. in STCV (Italiaanse bib.)
Price:€1200 - €2000
First lot Previous lot ... 737 | 738 | 739 | 740 | 741 | 742 | 743 | 744 | 745 ... Next lot Last lot