First lot Previous lot Lot 52 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:52
Book nr:28405
Author:VERHAEGEN, Arthur
Title:De Bijloke van Gent, beschreven door Arthur Verhaegen, lid van de Provinciale Kommissie der Praalgebouwen van Oost-Vlaanderen
Town:Gent
Publisher:Annoot-Braeckman
Year:1889
Description:In-plano (72 x 56 cm), 15 pp tweetalige inleiding (fr-nl), met 43 lithografische platen, grotendeels in kleur, getekend door E. Serrure en A. Van Assche. Enkele watervlekken en roestvlekjes. Met een stempel van Leo de Vlam op de titel. Gebonden in half leder, gebruikssporen, hoeken wat gedeukt
Note:"Dit platenboek uit 1889 is zijn tijd vooruit... Het ontleedt de gebouwen van de Bijloke in Gent architecturaal, onder leiding van architect en politicus Arthur Verhaegen (1847-1917). E. Serrure en A. Van Assche, ook architecten, tekenden de platen. Verhaegen heeft het over de restauratie en herbestemming van de site, die hij niet bijzonder geschikt vindt als ziekenhuis. Dit moet volgens hem een openbare instelling met een cultureel karakter worden, wat het vandaag de dag ook is." Ref. De Sint-Lucasscholen en de neogotiek, p. 93 en de afbeelding op de cover
Price:€240 - €300