First lot Previous lot Lot 1199 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:1199
Book nr:28584
Author:[DEWASME] DE LA BARRIÈRE - DE JONGHE
Title:Collection historique des principales vues des Pays Bas dédiée au roi, dessinée par De La Barrière
Town:Tournay
Publisher:Dewasme et Cie
Year:1823-24
Description:In-1° (44 x 29 cm), 96 planches lith. Les planches ont été publiées en 12 livraisons. Chaque livraison avec une feuille de texte, en français et en néerlandais. Manque le texte de la 1ere livr. Les planches sont complètes. Rousseurs. Rel. de l'époque en demi-cuir
Note:Ex libris Denys Vercruyssen. Vandermarck p. 79 'De Collection Historique' is tot dusver het best geslaagde en meest eigentijdse werk, in lithografie uitgevoerd.' 'Dewasme's opzet getuigde niet alleen van meer originaliteit, maar [hij] schonk zijn intekenaren ook uitgesproken die gezichten, die appelleerden aan de smaak van de nieuwe tijd'. De platen stellen zichten voor in de provincies Henegouwen en Vlaanderen, bijv. de uitgebrande abdij van Aulne, de ruïnes van de kerk van Dudzele, de kapel van Calevoort, het kasteel van Bouillon enz.
Price:€800 - €1200
First lot Previous lot ... 1195 | 1196 | 1197 | 1198 | 1199 | 1200 | 1201 | 1202 | 1203 ... Next lot Last lot