First lot Previous lot Lot 1183 from 1246 Next lot Last lot
Lot nr:1183
Book nr:29049
Author:[AANDELENHANDEL - Great mirror of folly]
Title:Het groote tafereel der dwaasheid, vertoondende de opkomst, voortgang en ondergang der actie, bubbel en windnegotie, in Vrankryk, Engeland, en de Nederlanden, gepleegt in den Jaare MDCCXX
Town:[Amsterdam]
Year:1720 (= ca. 1740?)
Description:In-folio, [1] + [1 blanco] + 25 + [1] + 8 + 52 + 31, [1 blanco], 9 pp. Titel in rood en zwart (roestvlekken). Met een gegraveerd register en uitv. 'eretitel' voorin en 74 satirische gravures waarvan vele dubbel en uitvouwbaar. Gravure 4 gedoubleerd en gekleurd, gravures 18, 26, 27, 34, 46, 72 en 73 gedoubleerd. Van nr. 17 zijn er twee versies, de tweede ingebonden na nr. 46 (Bombario, o dood). Marginale roestvlekken. Vol kalfsleder uit de tijd versierd met goud op de platten en de rug, met kroontjes in elke hoek, goud wat gewreven, voorste scharnier hersteld, achterste scharnier zwak
Note:Second edition of a famous important and much sought work, being a collection of texts and plates satirizing the Englishman John Law, his Mississippi Company, and the international land and trading speculation in worthless shares of the South Sea Bubble of 1719-1720, which resulted in an international scandal.
Sabin 28932; Muller, Historie prenten II p.103-124
Price:€2800 - €3600
First lot Previous lot ... 1179 | 1180 | 1181 | 1182 | 1183 | 1184 | 1185 | 1186 | 1187 ... Next lot Last lot