First lot Previous lot Lot 999 from 1200 Next lot Last lot
Lot nr:999
Book nr:27756
Author:HOOFT, P.C.
Title:Nederlandsche Historien - Mengelwerken, ten deele nooit tevooren gedrukt
Town:Amsterdam/Leiden
Publisher:Wetstein, Scepérus, van den Dalen en van Dalen
Year:1703 - 1704
Description:3 vol. in-folio, Nederlandsche Historien: [8], 27, [9], 1242, [42] pp, allegorisch frontispice, 25 portretten (o.a. van de schrijver) en 25 platen op dubbele pagina ; Mengelwerken: [46], 758, [1] pp, gegraveerde titel, titelvignet, portret van de Franse koning Hendrik de Grote en 30 emblematische gravures (in 'Minnezinnebeelden'). Weinig vlekjes, anders binnenin fris.
Bijgevoegd: Brieven van P.C. HOOFT, ridder van St. Michiels, drost van Muilden, baljuw van Goeiland, enz. Amsterdam, Adriaan Wor en de Erve G. onder de Linden, 1738. In-f°, liv, 583, [5] pp, met een fraai gegraveerd portret van de schrijver door Houbraken naar een schilderij van Mierevelt, titelvignet, roestvlekken.
Versleten banden in vol kalfsleder uit de tijd, ruggen versierd met goud, sterk gewreven, scharnieren zwak, wat verlies van leder aan de kapitalen (samen: 4 vols.)
Note:Landwehr nr.324. Herkomst: Bibliotheek Mariënhage Eindhoven
Price:€800 - €1200
First lot Previous lot ... 995 | 996 | 997 | 998 | 999 | 1000 | 1001 | 1002 | 1003 ... Next lot Last lot