First lot Previous lot Lot 822 from 1200 Next lot Last lot
Lot nr:822
Book nr:26647
Author:[MARIUS, Leonardus]
Title:Amstelredams eer ende opcomen, door de denckwaerdighe miraklen aldaer geschied aen ende door het H. Sacrament des Altaers, anno 1345
Publisher:Hendrick Aertssens
Year:1639
Description:In-8°, [15 + 1 bl.], 304 pp. Gegrav. titel en 14 (van 16) grav. b.t. door Boėtius ą Bolswert. Gedrukt in gotische letters, bindfout in katern N, enkele marginale scheurtjes zonder tekst- of beeldverlies. Vol kalfsleder uit de tijd, compartimenten versierd met goud, wat gewreven, hoeken gedeukt, zonder schutbladen.
1ste druk, opgedragen aan P.P. Rubens, van dit werk over het zogenaamde mirakel van Amsterdam uit 1345. Funck p. 359 ; BCNI 9238
Bijgevoegd: Nog een exemplaar van hetzelfde boek, met gegrav. titel en 15 (van 16) grav. b.t. Titel en 1 grav. komt los. Gebonden, voorste scharnier komt los.
+ Amstelredams. Eer ende opcomen. col.: Amsterdam, H.W. van Welbergen, [1745]. In-8°, met gegrav. titel (gescheurd met verlies) en 16 grav. b.t.
+ C. BROERE en P. van der PLOEG. Gedichten bij het vijfde eeuwgetij van het Mirakel van Amsterdam. Amsterdam, Laarman, 1845. In-8°, [8], 78 pp, originele kartonnage
Note:Herkomst: Bibliotheek Mariėnhage Eindhoven
Price:€120 - €180
Sellingprice:€100
First lot Previous lot ... 818 | 819 | 820 | 821 | 822 | 823 | 824 | 825 | 826 ... Next lot Last lot