First lot Previous lot Lot 1097 from 1201 Next lot Last lot
Lot nr:1097
Book nr:26546
Author:DAPPER, Olfert (1636 - 1689)
Title:Naukeurige beschryving van Asie: de gewesten van Mesopotamie, Babylonie, Assyrie, Anatolie, of Klein Asie: beneffenseene volkome beschrijving van gantsch gelukkigh, woest, en petreesch of steenigh Arabie...
Town:[Amsterdam
Publisher:Jacob Van Meurs
Year:1680]
Description:In-folio, [2], 357, [3] pp en 10 dubbele platen en talrijke grav. i.t. - Tweede deel: 324, [4] pp en 6 dubbele platen en talrijke grav. op halve pagina i.t. Ontbreken gegrav. titel, typografische titel, einde van de opdracht en de voorrede. Hoeken van de eerste twee bladen gescheurd, hersteld maar met wat tekstverlies. Bevat o.a. een kaart van het Midden-Oosten en tussen pp. 98-99 van het eerste deel de gravure van de toren van Babel (versterkt in de plooi, gescheurd met klein beetje verlies). Bevat beschrijvingen van de steden, gewassen, lokale gebruiken, klederdrachten, geschiedenis, godsdienst... (Water)vlekken, scheur hersteld in p. 324 van deel 2. Moderne band in vol kalfsleder, rug met ribben, 'Arabie' verguld op de rug.
In-folio, [2], 357, [3] pp and 10 double plates and numerous text engravings. Second part: 324, [4] pp and 6 double plates and numerous engravings on half page. Contains a map of the Middle-East and between pp. 98-99 of the first part the engraving of the Tower of Babel. Lacking both engraved and typogr. title-page and two prel. pages. Contains descriptions of the towns, crops, customs, costumes, history, religion... Modern full calf, ribbed spine. First edition
Note:Eerste uitgave.
Herkomst: Bibliotheek MariŽnhage Eindhoven, eveneens andere bibliotheekstempels (Utrecht, Nijmegen)
Price:€400 - €800
Sellingprice:€800
First lot Previous lot ... 1093 | 1094 | 1095 | 1096 | 1097 | 1098 | 1099 | 1100 | 1101 ... Next lot Last lot