First lot Previous lot Lot 1072 from 1201 Next lot Last lot
Lot nr:1072
Book nr:28398
Author:CHOMEL, Nol; CHALMOT, Jacques Alexander de
Title:Algemeen huishoudelijk-, natuur-, zedekundig- en konstwoordenboek, vervattende veele middelen om zijn goed te vermeerderen, en zijne gezondheid te behouden... Gevolgd door: Vervolg op M. Nol Chomel. Algemeen huishoudelyk-, natuur-, zedekundig- en konstwoordenboek
Town:Leyden; Leeuwarden; Campen; Amsterdam
Publisher:Joh. le Mair; J.A. de Chalmot; J. Yntema
Year:1778-1786
Description:16 vol. in-4, n.c. Titels gedrukt in rood en zwart, tekst op 2 kol. Met n front. en 148 (op 152) uitslaande pltn. Roestvlekken, ontbreken 4 pltn. (2 pltn. in het hoofdwerk (pl. 16 en pl. 'E'), 2 pltn. in het vervolg (pltn. 24 en 25)). Half kalfsleder uit de tijd met hoeken, rug met ribben. Ruggen lichtjes verkleurd, banden lichtjes gewreven (enkele scharnieren en hoeken)
Note:Compleet werk bevattende de 'Tweede druk geheel verbetert, en meer als de helfte vermeerdert door J.A. de Chalmot' en de 1ste editie van het vervolg in 9 vol. Handboek en woordenboek voor het hele huishouden gaande van het fokken van dieren (schapen, bijen, zijderupsen, paarden enz.), het jagen en vangen van wildvee, het kweken van groenten en fruit, het bereiden van spijzen, dranken, gebak enz. alsook middelen om zijn gezondheid te behouden 'om tot een hoogen en gelukkigen ouderdom te geraken' en over schilderen met olie- en waterverf. Zeer mooi set met zeldzaam vervolg dat bijna altijd ontbreekt!
Price:€1200 - €1800
First lot Previous lot ... 1068 | 1069 | 1070 | 1071 | 1072 | 1073 | 1074 | 1075 | 1076 ... Next lot Last lot