First lot Previous lot Lot 1055 from 1201 Next lot Last lot
Lot nr:1055
Book nr:27774
Author:NOODT, Gerard
Title:Opera omnia. Recognita, aucta, emendata, multis in locis, (...). Ed. novissima
Town:Leiden
Publisher:Elias Luzac
Year:1760
Description:2 dln. in 1 vol. in-f°, [22], 529, [23] ; [4], 464, [14] pp. Titel gedrukt in rood en zwart. Gebonden in half leder, gladde rug, hoeken gedeukt.
Bijgevoegd: Johan & Frederic van SANDE. Opera juridica omnia. Quorum primus in suprema Frisiorum curia praeses alter in civitate Arnhemiensi consul. Editio ultima, continens, praeter additiones & elucidationes Lamberti Goris, Arnoldi Schotani & aliorum. Brussel, Simon t'Serstevens, 1721. In-f°, bleke marginale watervlekken en wormgaatjes. Gebonden in versleten kalfsleder ut de tijd, rug rijkelijk versierd met goud, platten geschaafd, hoeken en kapitalen beschadigd (samen: 2 vols.)
Note:Herkomst: Bibliotheek Mariënhage Eindhoven.
"Een geruchtmakende redevoering in 1699 - in het Latijn - over de soevereiniteit van het volk verscheen in 2017 in een Nederlandse vertaling bij Elsevier. De radicale stelling van Noodt in deze redevoering dat de hoogste macht niet berust bij de koning of door God gegeven is, vormde zelfs een inspiratiebron voor de Franse Revolutie en maakte hem in één klap beroemd bij andere denkers in Europa" (Wikipedia)
Price:€280 - €360
First lot Previous lot ... 1051 | 1052 | 1053 | 1054 | 1055 | 1056 | 1057 | 1058 | 1059 ... Next lot Last lot