First lot Previous lot Lot 925 from 1045 Next lot Last lot
Lot nr:925
Book nr:26502
Author:[PAMELIUSBAND - LITURGIE] LINDANUS
Title:De vera christi iesu ecclesia
Town:Keulen
Publisher:apud Maternum Cholinum
Year:1572
Description:In-8░, [31], 310 pp, met handgeschreven ex-dono op het titelblad, het betreft een gift van Jac. Pamelius, aangevuld met het ex-libris van de Jezu´eten van Brugge.
Kalfslederen band, versierd met goud- en blindstempeling. Langs de randen is een raam uit drie filets getrokken. Daarbinnen een tweede raam eveneens uit drie filets getrokken. Op ieder van de hoeken een bladmotief naar buiten gericht en verguld. In het midden van beide platten een verguld cartouche waarbinnen blindgestempeld het wapen en de wapenspreuk van Jacobus Pamelius. In de wapenspreuk van Pamelius "Da ultrvi te Pasmesle" is tevens zijn naam verwerkt. (gerestaureerde rug, vernieuwde schutbladen)
Note:Ref. Cat. expo. Goltzius (1983) pp. 111-112. "Jacob de Joigny van Pamele (Brugge 1536 - Mons 1587), lic. in de theologie, sinds 1561 kanunnik van de St.-Donaas-collegiale te Brugge was een geleerde verzamelaar van liturgica. Sinds 1571 was hij censor librorum; sinds 1572 ÚÚn van de acht inquisiteurs door Brugge aan Alva voorgesteld"
Price:€1200 - €1800
Sellingprice:€2800
First lot Previous lot ... 921 | 922 | 923 | 924 | 925 | 926 | 927 | 928 | 929 ... Next lot Last lot