First lot Previous lot Lot 914 from 1045 Next lot Last lot
Lot nr:914
Book nr:26715
Author:BRANDT, G.
Title:Historie der reformatie, en andere kerkelyke geschiedenissen, in en ontrent de Nederlanden
Publisher:Rieuwertsz, H. en D. Boom
Year:1671/1704
Description:4 vol. in-4į, gegr. titel door R. de Hooghe, portret auteur, 24 portr. bt en gravure van de synode van Dordrecht. Volle perkamentbanden met omslagje uit de tijd (eerste deel iets los in band). Goed exemplaar
Note:Herkomst: Bibliotheek MariŽnhage Eindhoven, Univ. Nijmegen (stempeltje op keerzijde titels en snedes + enkele et. op rug).
Copious work on the history of the Reformation in the Netherlands. Knuttel, Nederlandsche Bibliographie der Kerkgeschiedenis, p. 46: "Het derde deel heeft zijne geschiedenis gehad! Op blz. 419 was oorspronkelijk een spotvers afgedrukt: Triumphe van den Gereformeerden Duivel onder zijne Synode vergadert tot Dordrecht. Onder het drukken heeft men de blz. 419 en 420 er uitgelicht en door een ander vervangen. Er zijn nog exemplaren met de oorspronkelijke bladzijden 419 en 420. Het oorspronkelijke blad is zeldzaam." - De Bie & Loosjes, 576-81; Haitsma Mulier/v.d. Lem, 81e.
Price:€280 - €360
Sellingprice:€200
First lot Previous lot ... 910 | 911 | 912 | 913 | 914 | 915 | 916 | 917 | 918 ... Next lot Last lot