First lot Previous lot Lot 765 from 1045 Next lot Last lot
Lot nr:765
Book nr:27066
Author:LESSIUS, Leonard
Title:De iustitia et iure caeterisque virtutibus cardinalibus libri IV
Town:Leuven
Publisher:Joannes Masius
Year:1605
Description:Folio, gegr. titel, 8, 731, 1(blanco), 46 (sur 58) pp.(laatste iets gekleefd aan kaft). Met oude bibl.stempels van kloosters. Kalfsleder met koper hoeken uit de tijd, goudopdruk en vernieuwde rug en schutbladen (19de eeuw)
Note:Ref. Backer-Sommervogel, IV, 1729, nr. 5. Originele editie van dit belangrijk boek over kerkelijk recht, o.a. over simonie, (woeker)rentes, hypotheken en andere economische vraagstukken. De helderheid en beknoptheid van Lessius' stijl zijn spreekwoordelijk geworden. "Zijn reputatie als adviseur van onder meer de aartshertogen Albrecht en Isabella leverde hem de roemrijke naam Orakel der Nederlanden op".
Ex-libris dr L. Spyckerelle
Price:€140 - €180
Sellingprice:€300
First lot Previous lot ... 761 | 762 | 763 | 764 | 765 | 766 | 767 | 768 | 769 ... Next lot Last lot