First lot Previous lot Lot 358 from 470 Next lot Last lot
Lot nr:358
Book nr:25897
Author:BEKKER, Balthasar
Title:De betoverde weereld, zynde een grondig ondersoek van 't gemeen gevoelen aangaande de geesten, deselver aart en vermogen, bewind en bedrijf... in vier boeken ondernomen
Publisher:Daniel van den Dalen
Year:1691-1693
Description:4 dln. in 1 vol. in-4°, [20] + 32 + 138 pp ; [2], [8] + 262 + [2], [8] + 188 + [3 + 1 blanco], [6] + 1-224 + [16] + 225-277 + [3] pp. Ontbreekt zoals dikwijls front., met drukkersmerk op titelbladen en met grote houtsnede i.t. (p. 141 van dl. 4). Mispaginering, roestvlekjes. Vol perkamenten band uit de tijd, achterste scharnier komt wat los, gladde rug, vlekjes
4 parts in 1 vol. in-4to, [20] + 32 + 138 pp ; [2], [8] + 262 + [2], [8] + 188 + [3 + 1 blank], [6] + 1-224 + [16] + 225-277 + [3] pp. Lacking frontisp., as usually, with printer's mark on title pages and large woodcut on p. 141 of part 4. All parts with a signature of the author. Errors in pagination, foxing. Bound in full contemp. vellum, some stains, last hinge loose
Note:Ex libris Willem De Vreese. Originele editie van deze klassieke studie over/tegen hekserij van Balthasar Bekker (1634-1698). Het boek werd verboden omwille van zijn ideeën, zo trok hij van leer tegen het idee van bezetenheid door de duivel en trok het bestaan van de duivel zelf in twijfel (zie Knuttel, Verboden boeken, 53). Alle delen bevatten de handtekening van de auteur. Coumont B40.2 ; Bibliotheca esoterica 267 (voor de Franse editie van 1694); Caillet 915 (Franse editie): 'Très important au point de vue historique et précieux pour l'état de la Sorcellerie à cette époque. La Kabbale y est amplement démontrée et Bekker donne l'invocation des intelligences qui président aux quatre parties du monde.'
Price:€300 - €400
Sellingprice:€300
First lot Previous lot ... 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 ... Next lot Last lot