First lot Previous lot Lot 282 from 471 Next lot Last lot
Lot nr:282
Book nr:25724
Author:DE MAREZ, Hendrik
Title:Mijn herte weet
Publisher:Buschmann
Year:1898
Description:In-4, 38 pp, gedichten in oud-Vlaamse stijl met prachtige illustraties van Karel Doudelet in art nouveau stijl. Beperkte oplage, exemplaar op Hollands papier van Gelder. Genaaid, in de originele versierde omslag (wat beduimeld). Binnenin fris bewaard
Note:Originele editie. "Iedere bladzijde is versierd met een breede, steeds afgewisselde omlijsting van bloemen en figuren, de tekst is in oude elzevier-letter gedrukt, zoodat dit boek een prachtalbum vormt voor kunstliefhebbers en bibliophielen (...)" (Desmet). Oplage van [156 ex.]. Een van de 150 op Hollands Van Gelder, nr. 11 gesign. door de dichter. Ref. Leten, S. - Charles Doudelet illustrateur, p. 51-53. Desmet, Johan - Anglofilie in het Belgische boekdesign van het fin de siecle en het voorbeeld van Charles Doudelet (1861-1938), p. 5-6
Price:€90 - €140
Sellingprice:€260
First lot Previous lot ... 278 | 279 | 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 ... Next lot Last lot