First lot Previous lot Lot 20 from 31 Next lot Last lot
Lot nr:20
Book nr:25518
Author:WINSEMIUS, Pierius (1586-1644)
Title:Chroniqve ofte historische geschiedenisse van Vrieslant
Town:Franeker
Publisher:Jan Lamrinck
Year:1622
Description:In-f, [8], 913, [59] pp. Gegraveerde allegorische titelpagina (Petrus van Harlingen), handgekleurd in de tijd. Op verso titel de wapens van Friesland, handgekleurd in de tijd. Met een grote uitv. kaart van Friesland, twee stadsplannen van Leeuwarden en een stadsplan van Franeker, alle handgekleurd in de tijd. Enkele marges versterkt.
In tekst: 49 portretten ten voeten uit van de heersers van Friesland, 2 kostuumplaten, 2 plannen van de belgering van Franeker in 1500 en van Oldenklooster in 1535, 1 zicht op de Friese Academie te Franeker, zes zegels en het wapen van Friesland achterin. Alles prachtig handgekleurd in de tijd. Kalfslederen band, versierd met lijnornamenten en centraal een ruitvormige vergulde stempel, kleine ornamenten in de hoeken, rug met 5 ribben, kapitalen en hoeken vakkundig gerestaureerd
Price:€14500