First lot Previous lot Lot 14 from 18 Next lot Last lot
Lot nr:14
Book nr:15621
Author:LAT, Jan de
Title:Nieuw en beknopt kaart-boekje, vertoonende de XVII Nederlandse Provintien
Town:Deventer
Publisher:Jean de Lat
Year:1737 (= 1738)
Description:In-8° (19 x 8 cm), [7] pp. + 25 uitvouwbare kaarten en tafels, handgekleurd in de tijd. Met gegrav. titelvignet. Enkele lichte scheurtjes in plooien van enkele kaarten vakkundig versterkt op verso, enkele lichte roestvlekjes. Half rood lederen band uit de tijd met hoeken, gladde rug. Band heel lichtjes gewreven
Note:Zeldzame zakatlas van de Lage Landen "ten dienste voor alle heeren, officieren, reyzigers en andere liefhebbers der geographie". Dit "kaart-boekje" bevat een generale kaart, 22 kaarten met details (samen vormen ze één grote kaart) en twee afstandstabellen. Het werk van de Lat verscheen voor het eerst in 1734 met een kleine afstandstabel. Dit exemplaar van 1737 bevat nog steeds de afstandstabel met datum 1734, maar de bijgevoegde tabel is in 1738 gedateerd. Het laatste cijfer van de datum op het titelblad, het nummer "7", blijkt met de hand gedrukt te zijn. Koeman Lat 1B (in het supplement genummerd 1C)
Price:€2250
First lot Previous lot ... 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 Next lot Last lot