First lot Previous lot Lot 10 from 18 Next lot Last lot
Lot nr:10
Book nr:20121
Author:DAPPER, Olfert
Title:Gedenkwaerdig bedryf der Nederlandsche Oost- Indische Maetschapppye op de kuste en in het Keizerrijk van Taising of Sina. Behelzende het tweede gezandschap aen den Onder-koning Singlamong... en het derde gezandschap aen Konchy, Tartarsche keizer... Gevolgd door: Beschryving des keizerryks van Taising of Sina...
Town:t'Amsterdam
Publisher:Jacob van Meurs
Year:1670
Description:3 delen in 1 vol in-folio waarvan de 2 eerste delen met doorlopende paginering, gegrav. front. + [6] pp, pp. 1- 136, pp. 321-392, pp 185-504, [6] pp ; 263, [1] pp. Tekst gedrukt in 2 kolommen. Ge´llustreerd met een gegraveerde front. gedateerd 1671, ge´llustreerd met 40 platen (op dubbel blad of uitv.) buiten tekst en 57 kopergravures i.t. Mispagineringen (zie Tiele p. 304). Vol perkamenten band uit de tijd, platten met blindgestempelde lijnenkaders en centraal bloemornament, rug met ribben. Lichtjes sleets en enkele vlekken
Note:Zeer goed exemplaar van de eerste editie van deze belangrijke beschrijving van China door Olfert Dapper (1636-1689). Het bevat het verslag van de tweede en de derde zending naar China waarbij de 2de door Jan van Kampen en Konstantyn Nobel werd geleid en de 3de door Pieter van Hoorn. Tiele p. 304. Cordier, Bibl. Sinica n░ 2348 ; Landwehr, VOC 544
Price:€3200