First lot Previous lot Lot 10 from 22 Next lot Last lot
Lot nr:10
Book nr:2886
Author:LINNIG, Jan Jozef
Title:1. Gezicht op de Werf en de Antwerpse rede ; 2. Tweede gezicht op de Werf en de Antwerpse rede (1857) ; 3. Zicht op het Burgt Plein in Antwerpen op 9 juli 1840 ; 4. Zicht op het koor van de St. Walburgiskerk in Antwerpen op 11 juli 1843
Description:Vier aquarellen van Linnig op papier met zichten van Antwerpen. Afmetingen: ca 27 x 35 cm. Zoals meestal met lichte bruine vlekjes door de gebruikte lichte kartonondergrond. De aquarellen zijn lichtjes verstoft maar zijn nog steeds mooie en decoratieve beelden van het oude Antwerpen. Alle stukken zijn getekend door J. Linnig en voorzien van uitleg over het afgebeelde. Slecht zelden komen zijn werken op de markt
Note:Jan Jozef Linnig (1815-1891) staat bij iedere Antwerpenaar, die van zijn oude, historisch zo belangrijke stad houdt, bekend als de vastlegger van alle mogelijke en onmogelijke hoekjes, die vooral tijden de 19de eeuw werden vernietigd. Zijn hele oeuvre, dat bijna uitsluitend uit tekeningen, aquarellen en etsen bestaat, wordt - op enkele uitzonderingen na - bewaard in het rijke prentenkabinet aan de Vrijdagmarkt te Antwerpen
Price:€3000