First lot Previous lot Lot 12 from 20 Next lot Last lot
Lot nr:12
Book nr:2888
Author:[MINIATURE de VENISE]
Title:Grande lettrine ornée d'un Saint - Staande heilige in een grote letter E
Description:Grande miniature sur parchemin coupée d'un Graduel de ca. 1420-30 attribuée à Christoforo Cortese, travaillant à Venise de 1390 à 1440. On le considère comme un des miniaturistes les plus importants de l'époque à Venise. Un petit pli avec une petite perte de la peinture, mais sans grand dégât. Dimension de la feuille: 27 x 16,5 cm, dimensions de la miniature: 11 x 10 cm.
Grote miniatuur op perkament gesneden uit een graduaal van ca. 1420-30 met een vrij grote zekerheid toegeschreven aan Chistoforo Cortese die werkzaam was in Venetië van 1390 tot 1440. Hij wordt beschouwd als één van de belangrijkste miniaturisten op dat ogenblik in Venetië. Door licht plooitje iets verlies van verf maar zonder belangrijke schade voor de miniatuur. Afmeting blad: 27 x 16,5 cm en voor de miniatuur: 11 x 10 cm
Note:Provenance: collection dr F. Zeileis (voir catalogue: Buchmalerei aus Mittelalter und Renaissance, 2004, item 10)
Price:€5500