First lot Previous lot Lot 20 from 83 Next lot Last lot
Lot nr:20
Book nr:9021
Author:[ALBUM]
Title:
Description:24,5 cm, album met 348 opgekleefde gravures, op blauwig papier. Het album opent met de titel + 68 emblemen uit de reeks 'Emblèmes d'amour divin et humain ensemble', ze zijn gesigneerd door Messager en door M. van Lochom. Gevolgd door 9 gravures door van Lochom over de passie van O.L.H. Gevolgd door 12 Bijbeltaferelen. Gevolgd door 102 emblematische gravures (ca. 7 x 10,5 cm) , door A. Cloutier, sommige gesigneerd. Een prent van Job, met uitgebreide tekst in oud handschrift. Gevolgd door 10 Bijbeltaferelen. Gevolgd door een fijne cyclus van 10 gravures over de kindsheid van Jezus, gesigneerd door Jean Messager. Gevolgd door 9 voorstellingen van zonden, gesigneerd door Sadeler. Gevolgd door 3 heiligenprenten. Gevolgd door een cyclus van 16 gravures over de Goede Week, gesigneerd door Wierix, naar de tekeningen van Martin de Vos, met bijzonder decoratieve boorden, (16 x 19 cm). Gevolgd door een Maria-cyclus van 11 gravures. Gevolgd door een cyclus van 9 gravures van christelijke martelaren. Gevolgd door 14 gravures van heiligen en 17 van profeten, gesigneerd door Jean Messager. Gevolgd door de cyclus emblemen van Boëtius à Bolswert, de weg van het eeuwige leven: 33 gravures. Gevolgd door 23 devotieprenten.
In een oude decoratieve band met perkamenten rug, met versierde platten